Knihovna Ervína Špindlera

pátek 01. 03. 2024

Březen – měsíc čtenářů v Knihovně Ervína Špindlera

tes Milí čtenáři, dnes nám začíná březen, a to je pro knihovny významný měsíc, protože se koná celostátní akce podporující a propagující četbu Březen – měsíc čtenářů, kdy v centru zájmu stojí hlavně čtenář a čtení. Naše roudnická Knihovna Ervína Špindlera se samozřejmě připojuje také. Knihovna si bude všechny své návštěvníky celý měsíc hýčkat.

neděle 04. 02. 2024

Noc s Andersenem 2024

Blíží se nám další pohádková Noc s Andersenem! Akce na podporu dětského čtenářství, při níž děti přespávají v knihovně a zažívají nezapomenutelná dobrodružství.

pátek 22. 09. 2023

Knihovna Ervína Špindlera vyhlašuje literární, fotografickou, výtvarnou a recitační soutěž (určeno pro žáky ZŠ a studenty SŠ) „Jak se žilo ve středověku?“

pátek 22. 09. 2023

2. ročník soutěže Lovci perel

Ponoř se do hlubin příběhů. Sbírej perly a získej odměny.

úterý 01. 08. 2023

Rudánský trh a vyhlášení výhěrců soutěže Lovci perel!

Hra Lovci perel pro děti a mládež mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu.

úterý 09. 05. 2023

Výstava obrazů roudnických malířů Antonína Kalouse a Jana Kalouse

V úterý 2. 5. 2023 proběhlo v sále knihovny slavnostní zahájení výstavy významných roudnických malířů Antonína a Jana Kalousových. Vernisáže, která proběhla v příjemné atmosféře, se zúčastnil značný počet obdivovatelů jejich prací.

středa 03. 05. 2023

Slavnostní vyhodnocení literární, fotografické, výtvarné a recitační soutěže

Každoroční Literární, fotografická, výtvarná a recitační soutěž určená pro žáky ZŠ a studenty SŠ na téma „Svět bez sociálních sítí aneb jak se děti bavily, když nebyly mobily?“ zná své vítěze.

neděle 30. 04. 2023

Výstava Školní družiny při ZŠ Jungmannova a Krabčická "DĚTI A VÝTVARNÝ SVĚT"

Školní družina při ZŠ Jungmannova a Krabčická Vás zvou na výstavu dětských prací "DĚTI A VÝTVARNÝ SVĚT".

středa 05. 04. 2023

Noc s Andersenem 2023 - Cesta kolem světa

Noc s Andersenem je za námi. Myslíme, že jsme si to letos opět všichni užili.

neděle 26. 02. 2023

Pohádková výstava Mateřské školky Sluníčko Roudnice nad Labem

Březen – měsíc čtenářů je po roce opět tady, a proto si MŠ Sluníčko připravila výstavu, která je tematicky celá pohádková. Výstava probíhá po celý březen v 1. patře knihovny před dětským oddělením.

čtvrtek 23. 02. 2023

Vyhlášení soutěže Lovci perel

V rámci Měsíce čtenářů vyhlašujeme 1. ročník soutěže Lovci perel - hru, která dělá ze čtení dobrodružství!

pondělí 03. 10. 2022

Svět bez sociálních sítí aneb jak se děti bavily, když nebyly mobily?

Knihovna Ervína Špindlera vyhlašuje literární, fotografickou, výtvarnou a recitační soutěž (určeno pro žáky ZŠ a studenty SŠ).

středa 06. 04. 2022

Gen. Ing. Andor Šándor: Jak bezpečný je svět

O zájmu včerejší přednášky brigádního generála Ing. Andora Šándora svědčil přeplněný sál, kam jsme museli přidávat židle z celé knihovny, protože kapacita míst na sezení nestačila. Přednášku zahájil jeho dlouholetý přítel, starosta Roudnice nad Labem pan Ing. František Padělek.

úterý 05. 04. 2022

Noc s Andersenem v Knihovně Ervína Špindlera

Byl pátek 1. dubna 2022 a v naší knihovně se začaly dít neobyčejné věci! Na podporu dětského čtenářství jsme zorganizovali akci Noc s Andersenem, která se nesla v duchu příběhu Harryho Pottera.

neděle 20. 03. 2022

Měsíc čtenářů

Je březen., a to znamená v knihovně jediné! Březen - měsíc čtenářů ??? U této příležitosti si Mateřská škola Pohádka připravila tématikou výstavu prací, na nichž se podílely všechny děti.

pátek 04. 03. 2022

Vyhodnocení soutěží

Milí čtenáři i nečtenáři, ve čtvrtek 3. 3. 2022 proběhlo vyhodnocení soutěží - literární, výtvarné, fotografické a recitační. Slavnostním podvečerem provázel pan místostarosta Vlastimil Čtverák a o kulturní vložku se postarala Základní umělecká škola.

středa 02. 03. 2022

Бібліотека допомагае

Майже в кожному містічи селі є громадська бібліотека.

úterý 25. 01. 2022

Zachariáš a tajemství stříbrných tenisek

Žáci 3. tříd základních škol se podívali do knihovny, kde na ně čekaly spisovatelky Eva Hotovcová a Radka Bláhová, autorky knihy Zachariáš a tajemství stříbrných tenisek a povídali si například o vzniku téhle knihy.

pátek 14. 01. 2022

Noc s Andersenem

Milí čtenáři, malí i velcí, letos jsme se rozhodli zapojit do akce Noc s Andersenem na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena.

středa 01. 12. 2021

Otevírací doba během svátků

Vážení čtenáři, dovolte, abychom vás informovali o změnách provozní doby během vánočních svátků.

pátek 01. 10. 2021

SOUTĚŽ: „Já a COVID-19 aneb Jak se změnil můj život během pandemie“

Knihovna Ervína Špindlera a ZŠ Jungmannova v Roudnici nad Labem vyhlašují literární, fotografickou, výtvarnou a recitační soutěž (určeno pro žáky ZŠ a studenty SŠ).

pátek 01. 10. 2021

Knihovna Ervína Špindlera má nový web

Naší milí čtenáři, vážení spoluobčané, máme pro vás skvělou zprávu - 1. října 2021 spouštíme nové knihovní webové stránky!

středa 01. 09. 2021

Pozvání do Knihovny Ervína Špindlera

Milí velcí i malí čtenáři, vážení spoluobčané, doufáme, že jste prožili se svými dětmi nebo vnoučátky krásné prázdniny a těšíme se na vás všechny v novém školním roce.

středa 26. 05. 2021

Pozvánka na Dětský den

Milí čtenáři, malí i velcí, ve spolupráci s Říp o. p. s., se zúčastníme 30. května Dětského dnu. Knihovna Ervína Špindlera bude jedno z míst, kde pro děti bude připravený program.

pátek 26. 03. 2021

Najdi sovu Ervínu

Všichni příznivci dětského oddělení knihovny Ervína Špindlera, se mohou zapojit do hledání kamínků sovy Ervíny po Roudnici nad Labem.