středa 01. 09. 2021

Pozvání do Knihovny Ervína Špindlera

Milí velcí i malí čtenáři, vážení spoluobčané, doufáme, že jste prožili se svými dětmi nebo vnoučátky krásné prázdniny a těšíme se na vás všechny v novém školním roce.

Ve středu 1.9.2021 končí letní provozní doba a knihovna bude pro vás k otevřena v běžné otevírací době, kterou naleznete na titulní stránce tohoto webu.

Jak jsem již avizovala v minulém čísle Roudnických novin, dne 1.9.2021 nabude účinnosti nový Knihovní řád. S jeho zněním jste měli možnost se seznámit v průběhu prázdnin v knihovně.

Knihovní řád v plném znění je k dispozici na webových www.knihovnaroudnice.cz/knihovni-rad.pdf

Ráda bych vás (a zejména děti) upozornila, že kromě pravidelných knižních novinek jsme v dětském oddělení rozšířili nabídku o řadu společenských a deskových her. Přijďte si je  k nám prohlédnout, určitě si vyberete!

Velice nás těší,  že vás po dlouhé době covidové můžeme opět pozvat do knihovny na kulturně-vzdělávací akce, které jsme pro vás na září připravili.

Tradiční vyrábění pro děti je připraveno na 15.9.2021 od 14:00 hod. v dětském oddělení. Tentokrát  je tématem „Sladké vyrábění“. Přijďte si udělat bambulkovou zmrzlinu, bambulkové muffiny s polevou a další sladkosti, nad kterými se vám budou sbíhat sliny.

Milovníky záhad a tajemna  jistě potěší dlouho odkládaná přednáška a beseda s p. Milanem Zacha Kučerou „Záhady Jantarové komnaty“, která se bude konat 14.9.2021 od 17:30 hod.

Spisovatel Milan Zacha Kučera se dlouhodobě věnuje oblasti záhad, tajemství a vojenství. Autorsky se spolupodílí na přípravě mnoha televizních dokumentů a za knihu Největší tajemství Třetí říše obdržel v roce 2015 cenu Egona Erwina Kische.

Dalšími milými hosty v knihovně budou cestovatelé Lenka a Václav Špillarovi, kteří vás provedou po Vietnamu. Navštívíte s nimi hlavní město Hanoj, budete putovat krásnou krajinou s nádhernými horami,  rýžovými poli a dalšími úžasnými místy. Na  přednášku “Z Hanoje do delty Mekongu“  vás srdečně zveme 22.9.2021 od 17:30 hod.

Radí vás také uvítáme na oblíbené Burze knih, kde si budete moci vybrat za symbolickou cenu některý z nabízených titulů. Burza bude zahájena 1.10.2021 a vybrat si budete moci z beletrie pro dospělé i děti, naučné literatury i časopisů.

Věříme, že vás naše pozvání osloví a uvidíme se na některé z nabízených akcí.