pátek 01. 10. 2021

Knihovna Ervína Špindlera má nový web

Naší milí čtenáři, vážení spoluobčané, máme pro vás skvělou zprávu - 1. října 2021 spouštíme nové knihovní webové stránky!

Snažili jsme se, aby nový web byl maximálně přehledný a abyste na něm lehce našli všechny informace, které potřebujete. Zkrátka, chceme, abyste byli ještě více informováni o činnosti, službách a akcích pořádaných naší knihovnou a abyste byli ještě více spokojeni. Neunikne vám žádná novinka, pozvánka na přednášky a další akce, které knihovna pořádá. Součástí bude i sekce pro čtenáře, kam můžete vkládat svoje návrhy na nákupy knih, nový web umožní čtenářům řadu on-line služeb, které můžete využít z pohodlí domova.

Nový web naleznete ve zkušebním provozu na www.knihovnaroudnice.cz.

Na našem webu již najdete říjnové kulturní akce, na které vás srdečně zveme:
Tradiční burza knih bude zahájena rovněž 1. října 2021. Bude dostupná v běžné provozní době knihovny a potrvá do 13. 10. 2021 s výjimkou zavíracích dnů knihovny. Knihy i časopisy budou každý den několikrát doplňovány, proto věříme, že si každý z naší nabídky vybere svůj „knižní poklad“.

19. 10. 2021 od 18:00 hod. jste všichni zváni na přednášku roudnického maséra, terapeuta a poradce v oblasti prevence zdraví pana Jiřího Točína. Tématem jeho přednášky je „Jak si udržet zdraví, sílu a vnitřní klid v dnešní uspěchané době“. Jeho doporučení nám všem před pomalu se blížícím vánočním shonem jistě pomohou vše bez problému zvládnout.

Těšit se můžete i na dlouho odkládanou přednášku pana plk. PhDr. Eduarda Stehlíka, českého vojenského historika a spisovatele, autora nebo spoluautora řady monografií, několika desítek článků a odborných studií. Jeho přednáška s názvem „Otazníky kolem atentátu na R. Heydricha“ začíná v 18:00 hod.

Děti zveme na vyrábění 13. 10. 2021 od 14:00 do dětského oddělení. Vyrábět tentokrát budeme strašidla, netopýry a pavouky. Halloween se totiž neúprosně blíží a je třeba knihovnu náležitě vyzdobit! Sovičky a různá zvířátka ze šišek si děti mohou přijít vyrobit 27. 10. 2021 od 14:00 hod.
Budeme rádi za vaše názory a podněty k našemu novému webu a věříme, že přijmete naše pozvání na některou z říjnových akcí v knihovně.