úterý 05. 04. 2022

Noc s Andersenem v Knihovně Ervína Špindlera

Byl pátek 1. dubna 2022 a v naší knihovně se začaly dít neobyčejné věci! Na podporu dětského čtenářství jsme zorganizovali akci Noc s Andersenem, která se nesla v duchu příběhu Harryho Pottera.

Po čtvrté hodině odpolední se před knihovou u kašny objevil Rubeus Hagrid společně s profesorkou Bathshedou Babbling. Ti společně s dětmi dorazili na známé nástupiště 9 ¾ , prošli Příčnou ulicí a potom šli přímou cestou do Bradavic. Ve Velké síni na děti čekal Moudrý klobouk, který je rozřadil do čtyř kolejí. Následně začalo vyučování. Děti úspěšně absolvovaly předměty, jako jsou lektvary, přeměňování, bylinkářství nebo lekce lítání. Po večeři však nastal zvrat! Do Bradavic se snažil dostat sám Lord Voldemort, který se chtěl zmocnit Kamene mudrců, a proto ho děti musely v knihovně najít, aby se mohl uložit na bezpečné místo. Studenti Bradavic hledali po celé knihovně, pátrali po místech dosud neobjevených! Nakonec vše dobře dopadlo. Studenti ze Zmijozelu kámen objevili v Komnatě nejvyšší potřeby a následně předali svým profesorům, a proto mohla přijít volná zábava a večerní kino s popcornem.

Ráno děti dostali po snídani vysvědčení za úspěšné absolvování prvního ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích a kolej s nejvyšším počtem bodů, získala školní cenu.

Věříme, že se tato akce všem dětem líbila, protože my jsme si ji užili dosyta! Už teď se těšíme na další ročník.

Více fotografií naleznete na našich webových stránkách v sekci Fotogalerie.